Олійник та Мазепа подали позов про дисциплінарне притягнення прокурорів і поліцейських, причетних до їх обшуків

Голова Федерації роботодавців України та власник інвесткомпанії «Concorde Capital» Ігор Мазепа подали позов про відкриття дисциплінарного провадження щодо правоохоронців, які вчинили незаконні дії під час обшуків помешкань засновників ТОВ “Села енерджи”.

Про це Олійник сказав в інтерв’ю NV .

За його словами, в рамках кримінального провадження вже майже чотири місяці заблоковані рахунки “Села Енерджи”, де одним з засновників є його син Іван. В кінці квітня правоохоронці також провели обшуки у помешканнях засновників, і тоді були вилучені готівкові кошти Олійника-старшого,який не мав відношення до справи 

Після того, як sсторія набула широкого розголосу, на неї зреагувало керівництво Офісу генпрокурора. 

“Заступник генерального прокурора визнав, що обшуки були необґрунтованими. Крім того, генпрокурор замінив групу прокурорів. Ми з Мазепою (Ігор Мазепа, також засновник “Села Енерджи” – ред.) подали позов на дисциплінарне провадження. Будемо наполягати на покаранні всіх, хто був причетний до обшуків”, – сказв Олійник.

Він уточнив, що мова йде, зокрема, про прокурора, який склав протокол обшуку  у помешканні Олійників.  

“Прокурор по дорозі до суду загубив пояснення, копію декларації, інші документи, які пояснювали, що вилучені кошти – це фінансова допомога на відновлення свинокомплексу від мене, як фізособи. Як це назвати, як не зловживання владою або шахрайство? Це навіть не недбалість. Тому нам довелося подавати скаргу в апеляційну інстанцію, надавши  копії документів. Апеляційний суд ухвалив рішення про повернення коштів” – пояснив Олійник.

Нагадаємо, “Села Енерджи” з 2022 року веде спір в господарських судах з ТОВ “Навігатор Комплект” за корпоративні права в ТОВ “Навігатор Майницьке”, що має спецдозвіл на користування Майницьким газовим родовищем на Львівщині. В квітні Головне слідче управління поліції за заявою гендиректора “Навігатор комплект” відкрило кримінальне провадження за підозрою у заволодінні чужим майном. Правоохоронці заблокували рахунки “Села Енерджи” та “Навігатор Майницьке”, а також провели обшуки в їх офісах, помешканнях керівників та засновників. Зокрема, були вилучені гроші Дмитра Олійника, які зберігалися в помешканні його сина. Правоохоронці визнали їх речовим доказом, суд за їх клопотанням заарештував ці кошти.

За даними “Наших грошей”, керівником групи прокурорів в справі був Павло Іванін.

Пізніше Офіс генпрокуратура змінив склад прокурорської групи та передав справу від поліції до ДБР.  ВВ свою чергу апеляційний суд скасував арешт грошей, їх ДБР з великою затримкою Олійнику повернуло.

Детально про цю історію читайте в матеріалі  “Поліція придумала схему, як робити «маски-шоу» без причини”).

 

Developed by