Про нас

Маніфест 42 – центр дослідження ознак злочинів, повʼязаних з порушенням 42 статті Конституції України.

«Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Підприємницька діяльність депутатів, посадових і службових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування обмежується законом. Держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності».

Стаття 42 Конституції України

28 червня 2023 року, у День Конституції, опубліковано маніфест українського бізнесу на захист 42 другої статті Основного закону. Головна ідея маніфесту – бізнес вимагає зупинити хвилю рейдерства та інших форм тиску за участю правоохоронців, суддів, чорних нотаріусів та реєстраторів.

Маніфест 42 консолідує зусилля громадян, організацій, підприємств, органів державної влади для забезпечення прогресу за трьома напрямками:

  • Створити інфраструктуру для оперативного реагування органів влади, ЗМІ, громадськості та міжнародної спільноти на загострення проблеми рейдерства й інших форм тиску на бізнес.
  • Створити інструменти суспільного осуду та персональної відповідальності учасників рейдерських атак та інших форм тиску на бізнес.
  • Домогтися на час дії воєнного стану законодавчого обмеження всіх форм тиску з боку державних силових структур та інших органів влади на бізнес у справах, які не стосуються національної безпеки.

З метою дослідження ознак злочинів, повʼязаних з порушенням 42 статті Конституції України проєкт Маніфест 42 веде Реєстр рейдерів – осіб, які здійснюють незаконний тиск на бізнес.

Критерії включення осіб у Реєстр рейдерів:

  • Фігурує у розслідуваннях авторитетних ЗМІ щодо рейдерства та інших форм тиску на бізнес;
  • Є судові або інші рішення, які вказують на неправомірність дій, спрямованих  на рейдерські атаки чи інші форми тиску на бізнес.

Developed by