Тинний: Зі зміною уряду по моїм компаніям кількість кримінальних справ виросла з двох до 31-ї

Підприємець, співзасновник “Українська асоціація відновлюваної енергетики” Ігор Тинний розказав, що з початку 2020 року кількість кримінальних справ по компаніям його бізнес-групи зросла в півтора десятки разів.

“..В момент, коли Гончарука змінили на Шмигаля (березень 2020 року – ред) в мене кардинально погіршилася ситуація з можливостями кредитування. Плюс по моїй групі компаній з’явилася в середньому 31 кримінальна справа. Тобто, було дві ( в середньому по групі компаній), а тепер в середньому 31-на,” – розповів Тинний в інтерв’ю Youtube-каналу Forbes Ukraine.

Він пояснив, що погіршення ситуації з кредитуванням пов’язано з тиском на державні фінустанови, які нині займають дві третини банківського ринку України. Мова йде про тиск щодо видачі кредитів компаніям групи. 

Але найгірша ситуація для групи склалася в енергетичному секторі.

“В галузі енергетики, я вважаю, що це тотальна корупція, свавілля. І люди, які там керують – міністр і решта, вони мають бути на лаві підсудних”, – сказав Тинний, який відомий своїми проектами у відновлюваній енергетиці. . 

Із свого досвіду Тинний радить підприємцям, які відчули на собі тиск правоохоронної системи і готові чинити спротив, розпочинати його із звернень-скарг до внутрішніх департаментів розслідувань самих згаданих силових органів.

Інший шлях – скаржитися в одну “контору” на іншу. Це нівелює тиск замовних справ та збільшує їх вартість.

Третє – звертатися з інформацією до антикорпупційних органів, до Офісу Омбудсмена. А також розмовляти з прокурорами та слідчими, пояснювати свою позицію, нівелювати їх аргументи. 

Як повідомляв “Маніфест 42”, нині частка «завислих» кримінальних справ проти бізнесу сягнула історичного максимуму. Згідно до статистичних даних ГПУ, у січні-жовтні 2023-го року лише 23% кримінальних проваджень у сфері господарської діяльності доходять до суду з обвинувальним актом. Це принаймні на третину менше, аніж у попередні роки.

Developed by