Рада підприємців при Зеленському хоче до травня запустити реєстр дій силовиків в справах проти бізнесу

Рада з питань підтримки підприємництва при президентові України планує до травня створити публічний реєстр дій слідчих, прокурорів та суддів в справах про економічні злочини.     

По це “Forbes Україна” засновник групи IT-компаній Netpeak Group, член Ради Артем Бородатюк.

“Ми з Олегом Гороховським (співзасновник компанії Fintech Band та проекту Monobank – ред) відповідаємо в Раді за два диджитал-напрями. Перший – проєкт фідбеку державі від бізнесу. Це сайт pulse.gov.ua де кожен підприємець може залишити відгук і поставити оцінку, наскільки він задоволений чи ні взаємодією з держорганами…

Другий проєкт – це диджиталізація дій слідчих, прокурорів та суддів на базі Єдиного реєстру досудових розслідувань. Це складний проєкт. Ми хочемо зробити дашборд, щоб Офіс генпрокурора та Офіс президента могли бачити обʼєктивні дані. Йдеться саме про економічні злочини. До 1 травня ми зробимо першу версію дашборду із кримінальних проваджень у справах економічного сектора”, – . 

Нагадаємо, 26 січня президент України Володимир Зеленський підписав Указ №30/2024, яким ввів в дію рішення РНБО про створення Ради з питань підтримки підприємництва як консультаційно-дорадчого органу при президентові. Було визначено, що основними завданнями Ради є:

  • системний аналіз ситуації щодо забезпечення в умовах воєнного стану права на підприємницьку діяльність, практики формування та реалізації державної політики щодо додержання гарантій права на підприємництво, напрацювання за результатами такого аналізу та внесення на розгляд президентові України пропозицій про можливі шляхи та механізми вирішення проблемних питань;
  • розгляд законопроектів з питань підприємництва, напрацювання пропозицій з удосконалення законодавства України щодо провадження діяльності суб’єктів господарювання;
  • сприяння налагодженню ефективної взаємодії держави з суб’єктами господарювання, громадськими об’єднаннями, що представляють їх інтереси, поширенню найкращого міжнародного досвіду.

До складу Ради увійшли сім представників бізнесу: В’ячеслав Климов (президент Спілки українських підприємців, співвласник Нової Пошти), Артем Бородатюк (співзасновник ІТ-компаній Netpeak), Олег Гороховський (співзасновник monobank), Костянтин Єфименко (співвласник Biopharma), Тарас Кицмей (співвласник SoftServe), Олександр Конотопський (засновник Ajax Systems) та Дмитро Олійник (голова Ради Федерації роботодавців).

Developed by