Правоохоронці заблокували роботу двох найбільших господарств на Черкащині

Як йдеться в повідомленні, учасники Всеукраїнської Аграрної Ради – СТОВ “Воля” та ТОВ “Золотоніський бекон” у Черкаській області можуть збанкрутіти вже найближчим часом. Все через дії правоохоронців, які відкрили кримінальну справу та заблокували рахунки підприємств, пише “АгроПравда”.

О 8 ранку, 7 червня, до місць проживання власників, директорів та до адміністративних будівель СТОВ “Воля” та ТОВ “Золотоніський бекон”, які входять до групи компанії “Time”, прийшли близько 50 працівників поліції та СБУ. Вони проводили обшуки, вилучили документи, вилучили готівку у працівника та арештували рахунки компаній. Приводом стала кримінальна справа, в якій правоохоронці підозрюють власників двох агрокомпаній у привласненні державних грошей.

Понад 10 років два агропідприємства працювали та успішно розвивались. До покупки ТОВ “Воля” у 2010 році, теперішніми власниками, господарство занепадало, вже було закрито декілька напрямків виробництва, а на полях збирали лише декілька зернових культур. Сьогодні господарство має 2500 га в обробітку, 900 га з яких знаходяться під зрошенням, та 500 га – під овочами. На господарстві працює понад 150 людей. Торік компанія перелічила до бюджетів різних рівнів понад 13 млн грн та вже понад 5 млн за І півріччя 2023 року. ТОВ “Золотоніський бекон” має понад 70 тис. голів свиней, за якими доглядають понад 120-ти працівників. Минулого року загальні сплати податків у бюджет склали майже 6 млн грн та вже майже 7 млн грн за перші 6 місяців 2023 року.

У жовтні 2021 року на території СТОВ “Воля” було завершено будівництво холодильника для зберігання картоплі на 15 тис. тонн, а на ТОВ “Золотоніський бекон” наприкінці 2020 року – елеватор  для зберігання комбікорму та відгодівельний комплекс . Загальна вартість картоплесховища склала понад 36 млн грн, зерносховища – 27 млн грн, а відгодівельного комплексу – 41,7 млн грн. Об’єкти ввели в експлуатацію, після чого отримали державну підтримку по програмі відшкодування вартості будівництва від Міністерства аграрної політики та продовольства України. За холодильник для картоплі держава відшкодувала 18 млн грн, за зерносховище держава сплатила майже 12 млн грн, а за відгодівельний комплекс 14,7 млн грн. Елеватор, взагалі, є частиною майбутнього заводу з переробки кукурудзи потужністю 100 тис. тонн продукції на рік. Загальний об’єм інвестицій складає 180 млн грн, завдяки яким буде створено додатково 70 робочих місць. Продукцію заводу планують використовувати для власних потреб, продавати на внутрішньому ринку, а також відразу виводити на експорт.

Також, на дочірньому підприємстві ТОВ “Золотоніський бекон” – ТОВ “Грунвег“, будується найбільше серед країн колишнього радянського союзу, підприємство з виробництва пшона. Загальна сума інвестицій складає 96 млн грн. На заводі буде створено 50 робочих місць. Його майже добудували і мали запустити в серпні 2023 року.

Через дії правоохоронних органів будівництво всіх об’єктів заморожено.

Через декілька років після завершення будівництва, поліцейські вирішили, що три об’єкти, за які отримано державне відшкодування вартості будівництва, не введені в експлуатацію. За цим відкрили кримінальну справу і наприкінці минулого тижня прийшли зі слідчими діями. Коли, під час обшуків, їм показали документи, які доводять завершення будівництва за усіма нормами всіх трьох об’єктів, слідчі вирішили проігнорувати цей факт, продовжили обшуки та під кінець заблокували рахунки двох господарств.

“СТОВ “Воля” вирощує овочі, а в цьому році додали ще кавун, цибулю та огірок. Більшість нашої продукції їде на Київ. Тепер ми не можемо оплачувати комунальні послуги, купляти добрива та інвестувати. Без оплати електроенергії за полив ми втратимо сотні тисяч тонн овочів, що в умовах нестачі цієї продукції через війну у Херсонській області, є злочином. Гірша ситуація на ТОВ  “Золотоніський бекон”. Кожний тиждень ми закуповуємо корма для десятків тисяч свиней. З початком цього тижня ми маємо зробити проплати постачальникам, аби прогодувати тварин. Без кормів ми отримаємо 70 тисяч мертвих свиней”, – розповів співзасновник господарств Юрій Ткаченко.

Він додав, що будівництво всіх об’єктів, в які вкладено мільйони гривень, які мали запрацювати найближчим часом, створивши нові робочі місця, наразі зупинені.

За словами юриста компаній Сергія Барілова, ці доводи співзасновника, як і те, що об’єкти давно здані в експлуатацію та пройшли відповідні перевірки комісій Мінагрополітики для отримання компенсації, правоохоронців не переконали. Більш того, в ухвалі суду на обшук було дозволено вилучати лише документи датовані після 2020 року. Проте, правоохоронці, на своє переконання, вилучили також всі готівкові гроші у працівника ТОВ “Золотоніський бекон”.

“В постановах на обшук було багато помилок, а документи вилучали аж із 2013 року. Під вечір п’ятниці, 7 липня, ми дізнались, що нам заблокували рахунки. Це майже паралізувало роботу підприємств та поставило їх на шлях дуже прискореного знищення. При цьому, предмету злочину немає. В нас все добудовано і введено в експлуатацію”, – наголосив Сергій Барілов.

Керівництво агропідприємств не проти слідчих дій і готові надавати всі необхідні документи, але наголошують, що блокування рахунків призведе до швидкого банкрутства.

“Ми готові відстоювати свої права у суді. Можна було просто приїхати й переконатись, що об’єкти добудовані, а не зупиняти виробництво та влаштовувати “маски-шоу” на підприємствах та в приватних будинках, лякаючи дітей. Під час обшуків в мене було стійке відчуття, що ми повернулись у часи Януковича”, – зазначив співзасновник господарств Юрій Ткаченко.

Позиція ВАР

Всеукраїнська Аграрна Рада засуджує дії правоохоронних органів. Це не перший випадок тиску правоохоронців на агропідприємство, яке спромоглося отримати державну підтримку. Неприпустимо під час війни блокувати роботу аграрних підприємств, які забезпечують продовольчу безпеку країни. Тим більш, якщо підставою є необґрунтовані звинувачення.

Закликаємо зняти арешт з рахунків СТОВ “Воля” та ТОВ “Золотоніський бекон” для збереження їх роботи. Ці компанії давно працюють на українському ринку, мають відмінну ділову репутацію та активно допомагають військовим на фронті. ВАР буде активно слідкувати за розвитком ситуації навколо цих двох господарств.

Нагадаємо, нещодавно ВАР звернулась до народної депутатки Галини Янченко, голови Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів, з проханням вжити всіх можливих заходів для припинення необґрунтованого кримінального переслідування щодо ТОВ “ДК ВЕТ”, СТОВ “АФ Маяк” та їх посадових осіб.

Developed by