Підприємці із руху «Маніфесту 42» вважають, що дії тилових силовиків почали нести загрозу національній безпеці і закликали підприємців України до організованого спротиву. Про це йдеться у заяві Маніфесту, текст якого є у розпорядженні «Наших грошей»

«Громадський рух  «Маніфест 42» закликає всі бізнес обʼєднання України до рішучого спротиву свавіллю тилових силовиків, черговим проявом якого стало затримання підприємця Ігора Мазепи. Маски-шоу в офісі підприємства цього разу відбулося навіть без судових рішень. А недопуск адвокатів до місць обшуку став новим рівнем нахабності та беззаконня дій перевертнів у погонах.

Численні звернення до Президента України щодо безпрецедентної хвилі безперервних атак тилових силовиків на бізнес залишаються без належного реагування. Стаття 42 Конституції, яка гарантує право на підприємницьку діяльність, розтоптана на догоду корупціонерам, які засіли у силових структурах і грабують державу посеред війни. Гарант Конституції мовчить.

За цих умов в українських підприємців не залишається іншого виходу крім обʼєднання зусиль для організованого спротиву. Просимо бізнес обʼєднання України залучити всі наявні ресурси, щоб зупинити фактичну ліквідацію права на підприємницьку діяльність.

Всі країна знає про «кейс Пивоварського», після якого українські громадяни стали уникати роботи на державній службі. Тоді виявилося, що за абсолютно надуманими звинуваченнями можна посадити за грати будь-кого за рішення, прийняте на користь держави. Зараз на наших очах створюється «кейс Мазепи», після якого у мільйонів українців виникне запитання, чи варто створювати легальний бізнес та вести чесну підприємницьку діяльність в Україні.

Без великих сподівань, але знову закликаємо Президента Володимира Зеленського безпосередньо розібратися у проблемі свавілля тилових силовиків. Йдеться не просто про порушення Конституції, а про внутрішню загрозу національній безпеці держави», – говориться в заяві.

Нагадаємо, що 18 січня ДБР затримало засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу під час проходження україно-польського кордону.

ДБР затримало Мазепу у справі приватизації земельних ділянок на Київщині 2013-го року.

 Ігорю Мазепі встановили заставу у розмірі 700 млн грн, а його брату Юрію – 500 млн грн, повідомила очільниця пресслужби Concorde Capital Анна Дьяконова.

“Ігоря Мазепу затримали по кримінальній справі, стосовно виділення земельних ділянок, загальною площею 2,4 га, які начебто були виділені з порушенням законодавства.

Розмір збитків державі в розмірі 7 млн грн, який інкримінують Ігорю Мазепі, в той же час застави для Ігоря Мазепи і його брата 700 і 500 млн грн відповідно”, – написала Дьяконова.

«Маніфест 42»  – громадський рух, створений бізнесом для захисту від свавілля тилових силовиків, чиновників та суддів.