Підприємці з «Маніфесту 42» оголосили про попереджувальний страйк проти тиску силовиків на бізнес

Громадський рух «Маніфест 42» оголосив про перехід до радикальніших форм протесту проти свавілля тилових силовиків щодо бізнесу та анонсує 1 лютого призупинення роботи компаній на одну годину, якщо уряд не почне вирішувати проблему тиску на бізнес.

«Ми чекаємо від керівництва держави до 12:00 1 лютого 2024 року подальших кроків для вирішення проблеми, що загрожує національній безпеці держави: президенту України та уряду – розробити та внести на розгляд Верховної Ради законодавчі ініціативи, розроблені громадським рухом «Маніфест 42» із залученням провідних юристів, спрямовані на обмеження зловживання владою перевертнями у погонах під час проведення обшуків, арешту рахунків і майна», – ідеться в поширеній у понеділок заяві ініціативи, передає «Інтерфакс-Україна».

Серед вимог також ініціювання законопроєкту, яким усі правоохоронні органи, крім БЕБ, позбавляються права розслідувати економічні злочини.

Від уряду громадська спілка очікує ініціювання створення постійно діючої комісії у форматі «уряд – правоохоронні органи – бізнес-об’єднання» для оперативного реагування на свавілля тилових силовиків щодо бізнесу.

«Робота комісії має бути публічною із залученням ЗМІ, а її рішення – обов’язковими для виконання правоохоронними органами», – заявляє «Маніфест 42».

«Маніфест 42» також звертається до президента України Володимира Зеленського оголосити свою позицію щодо обшуків на території підприємств без рішення суду та допуску адвокатів з урахуванням 42 статті Конституції, яка гарантує право на підприємницьку діяльність, розраховуючи на звільнення Ігоря Мазепи із СІЗО.

Наголошується, що в разі відсутності цих кроків з боку влади громадський рух «Маніфест 42» проведе 1 лютого 2024 року о 12:00 попереджувальну акцію протесту проти свавілля тилових силовиків і на 1 годину частково, без шкоди для виконання оборонних замовлень, призупинить роботу підприємств.

«Перелякані корупціонери ховаються за юридичною казуїстикою та прогалинами в законодавстві. Але на нашому боці справедливість. Час керівництву держави продемонструвати народу України, на чиєму воно боці», – підсумували в громадській спілці.

«Маніфест 42» був створений бізнесом влітку 2023 року із заявленою метою захисту від свавілля тилових силовиків, корупційних чиновників і суддів, чорних нотаріусів і реєстраторів. Його підписали 42 представники підприємств та інвесторів, серед них голова Асоціації підприємців ветеранів АТО Сергій Позняк, гендиректор Concorde Capital Ігор Мазепа, співвласник Nemiroff Яків Грибов, СЕО «ОККО» Василь Даниляк, президент «Оболоні» Олександр Слободян, співвласник клінік «Добробут» Олег Калашніков, голови «Фармака» Філя Жебровська й «Астарти» Віктор Іванчик, Сергій Сипко з Agrofusion.

Голова Ради Федерації роботодавців України та співзасновник «Маніфесту 42» Дмитро Олійник 15 грудня 2023 року повідомив, що громадська спілка звернулася до президента України із закликом опрацювати та внести до Верховної Ради два законопроєкти – про запровадження мораторію на арешт рахунків та «маски-шоу за участю силовиків» на період дії воєнного стану з винятками лише для справ, що стосуються національної безпеки, а також про надання адвокатам додаткових інструментів захисту підприємців, проти яких порушено кримінальні справи, та про надання їм додаткового захисту.

Developed by