Підприємство зможе розказати про свої проблеми Раді підприємців Зеленського після звернення двох бізнес-асоціацій

Рада з питань підтримки підприємництва при президентові України пропонує, щоб проблемні питання бізнесу були включені до її порядку денного після відповідних звернень двох уповноважених бізнес-асоціацій. 

Про це “НВ.Бізнес” розповів член Ради, співвласник компаній Biopharma і Tribo Костянтин Єфименко.

“Але що ми рекомендуємо? Якщо бізнес відчуває певні зловживання, то можна подати інформацію в дві незалежні бізнес-асоціації.

Хто це може бути? Спілка українських підприємців, Федерація роботодавців, Американська торгово-промислова палата, Європейська бізнес-асоціація, CEO Club, локальні бізнес-асоціації. Вони проводять експертизу, вивчають конкретний кейс. І якщо фіксують порушення, то цей кейс передають до Ради, де він розглядається представниками бізнесу разом із правоохоронними органами”, – розповів Єфименко. 

За його словами, відповідний механізм формування порядку денного засідань Ради нині доопрацьовується. 

Нагадаємо, 26 січня президент України Володимир Зеленський підписав Указ №30/2024, яким ввів в дію рішення РНБО про створення Ради з питань підтримки підприємництва як консультаційно-дорадчого органу при президентові. Було визначено, що основними завданнями Ради є:

  • системний аналіз ситуації щодо забезпечення в умовах воєнного стану права на підприємницьку діяльність, практики формування та реалізації державної політики щодо додержання гарантій права на підприємництво, напрацювання за результатами такого аналізу та внесення на розгляд президентові України пропозицій про можливі шляхи та механізми вирішення проблемних питань;
  • розгляд законопроектів з питань підприємництва, напрацювання пропозицій з удосконалення законодавства України щодо провадження діяльності суб’єктів господарювання;
  • сприяння налагодженню ефективної взаємодії держави з суб’єктами господарювання, громадськими об’єднаннями, що представляють їх інтереси, поширенню найкращого міжнародного досвіду.

До складу Ради увійшли сім представників бізнесу: В’ячеслав Климов (президент Спілки українських підприємців, співвласник Нової Пошти), Артем Бородатюк (співзасновник ІТ-компаній Netpeak), Олег Гороховський (співзасновник monobank), Костянтин Єфименко (співвласник Biopharma), Тарас Кицмей (співвласник SoftServe), Олександр Конотопський (засновник Ajax Systems) та Дмитро Олійник (голова Ради Федерації роботодавців).

Developed by