«Маніфест 42» запропонував президентові законопроекти, які обмежать зловживання силовиків при обшуках та арешті майна

«Громадська ініціатива «Маніфест 42» вітає ініціативу Президента України Володимира Зеленського зменшити кількість правоохоронних органів, які матимуть право на обшуки підприємств, але вважає це рішення недостатнім для системних змін. Якщо Бюро економічної безпеки отримає «ексклюзив» на влаштування «маски-шоу» та інші форми тиску на бізнес, це саме по собі не стане розв’язанням проблеми», говориться у заяві «Маніфесту 42», що є у розпорядженні «Наших грошей».

У заяві також говориться про те, що способом, який зменшить тиск на бізнес, мають стати законодавчі зміни, що обмежать безконтрольну діяльність силових органів.

«Громадська спілка «Маніфест 42» із залученням провідних юридичних компаній та практикуючих адвокатів розробила два законопроекти, які значною мірою вирішують проблему свавілля силовиків, які «кошмарять» бізнес з корупційною метою. Один із законопроектів значно розширює інструменти юридичного захисту підприємств, удосконалює процедури відкриття та закриття кримінальних справ, обмежує можливості для зловживань при проведенні обшуків, арешті майна та рахунків. Другий законопроект на період воєнного стану жорстко обмежує можливості тилових силовиків щодо проведення обшуків та арешту рахунків бізнесу. «Маніфест 42» закликає Президента Володимира Зеленського та відповідальних чиновників опрацювати та внести на розгляд Верховної Ради ці законодавчі ініціативи.

За півроку після доручення Президента системно вирішити проблему корупційного тиску тилових силовиків на бізнес проблема лише загострилась. Подальше її ігнорування чиновниками, відповідальними за цей сектор роботи, є неприпустимим і створює загрози для національної безпеки України», – говориться у заяві.

«Маніфест 42»  – громадський рух, створений бізнесом для захисту від свавілля тилових силовиків, чиновників та суддів, чорних нотаріусів та реєстраторів.

Сергій Позняк, голова правління громадської спілки «Маніфест 42», голова Асоціації ветеранів-підприємців

Дмитро Олійник, голова Ради Федерації роботодавців України

Вʼячеслав Лисенко, член Ради CEO Club Ukraine

Олександр Соколовський, голова Організації роботодавців легкої промисловості України

Андрій Семидідько, голова Антирейдерського союзу України

Developed by