“Маніфест 42” закликав Зеленського продовжити мораторій на блокування роботи бізнесу

Громадський рух “Маніфест 42”, створений для захисту бізнесу від корупційного тиску тилових силовиків та інших органів влади, закликає президента України Володимира Зеленського продовжити мораторій на проведення процесуальних дій у кримінальних провадженнях, які можуть заблокувати підприємницьку діяльність.

Про це йдеться в заяві підприємців.

“До завершення тримісячного мораторію залишилося два тижні, бізнес констатує відсутність нових кримінальних проваджень, які створюють ризики порушення 42 статті Конституції, що гарантує право на підприємницьку діяльність. Водночас за результатами аудиту ми чекаємо закриття раніше відкритих справ, які роками, а інколи й десятиріччями, слугують підставою для перевертнів у погонах кошмарити бізнес”, – сказано в заяві.

“Маніфест 42” відмічає, що корупційний тиск продовжується, знахабнілі слідчі роблять все можливе, щоб відновити отримання хабарів з підприємців за право вести бізнес. Аудит кримінальний справ, передбачених президентським указом, або відсутній зовсім, або триває за нікому невідомими критеріями. 

“За нашою інформацією, Офіс Генерального прокурора готує на 24 квітня звіт про підсумки аудиту. Громадський рух “Маніфест 42” готує альтернативний звіт. У ньому ми згадаємо про знакові резонансні справи, закриття яких могло б стати демонстрацією реальних намірів змінити ситуацію. Згадаємо і про НАЗК, яке чомусь почало надсилати підприємцям листи з вимогами надати інформацію про господарську діяльність підприємств, і про Податкову службу, яка на основі “математичних моделей” вираховує недостатню сплату податків і на цій підставі ініціює позбавлення ліцензій”, – йдеться в заяві “Маніфест 42”.

Громадський рух відмітив, що в умовах війни створювати ризики зупинки роботи підприємств корупційним тиском чи свавільним рішенням чиновника – це не тільки аморально, це пряма допомога ворогам держави. 

“Ми цього не допустимо. Слід раз і назавжди змінити ставлення тилових силовиків та чиновників до бізнесу, як до дійної корови. Повернення до старих часів не буде”, – сказано в заяві.

“Маніфест 42” закликав Раду з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при Президентові України розпочати розгляд обґрунтованості найбільш резонансних кримінальних справ, які мають ознаки корупційного тиску на бізнес та факти порушення конституційного права на підприємницьку діяльність. 

“У разі звернення не менше двох бізнес-асоціацій закликаємо “Сімку” невідкладно починати розгляд відповідного кейсу”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, 23 січня президент Володимир Зеленський підписав Указ, яким ввів в дію рішення РНБО про тримісячний мораторій на обшуки та блокування роботи підприємств правоохоронцями. Також цим документом рекомендовано Офісу Генерального прокурора, Державному бюро розслідувань, Національній поліції України, Бюро економічної безпеки України, Службі безпеки України провести у тримісячний строк аудит вжитих щодо суб’єктів господарювання обмежувальних заходів у кримінальних провадженнях та визначити доцільність їх подальшого застосування, а також актуальність відображення інформації про них у публічних електронних реєстрах. 

26 січня президент України Володимир Зеленський підписав Указ №30/2024, яким ввів в дію рішення РНБО про створення Ради з питань підтримки підприємництва як консультаційно-дорадчого органу при президентові.

Громадський рух “Маніфест 42” створено підприємцями для захисту 42 статті Конституції України, яка гарантує право на підприємницьку діяльність.

Developed by