“Маніфест 42” закликав Офіс генпрокурора оприлюднити номера справ проти бізнесу, які по звітам закрили після аудиту для Зеленського

Громадський рух “Маніфест 42” вимагає від Офісу Генерального прокурора України оприлюднити номери справ проти бізнесу, які ніби-то були закриті за підсумками тримісячного аудиту, яки йбув проведений за ініціативи президента Володимира Зеленського ( Указ від 23.01.2024 № 21/2024).

Про це йдеться в заяві “Маніфесту 42”.

В заяві сказано, що у звіті про проведення тримісячного аудиту Офіс Генерального прокурора України повідомив про ніби-то закриття 1218 справ проти бізнесу. Згодом Бюро економічної безпеки повідомило про закриття понад 200 кримінальних проваджень.

Водночас у періодичному звіті, який публікується на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора України, повідомляється, що протягом січня-квітня 2024 року Бюро економічної безпеки закрило лише 9 справ. Подібні дивні розбіжності спостерігаються й у звітах інших правоохоронних органів. У звʼязку з цим ОГПУ має негайно опублікувати розʼяснення щодо очевидних ознак маніпулювання даними”, сказано в заяві Маніфест 42. 

Громадський рух  закликає президента України Володимира Зеленського ініціювати перевірку інформації, оприлюдненої Офісом Генерального прокурора щодо виконання Указу від 23.01.2024 № 21/2024, на предмет маніпулювання даними і вжити відповідні заходи реагування. Йдеться про суспільно важливу інформацію, викривлення якої не може залишитись безкарним.

“Принагідно вкотре повідомляємо, що жодна справа, яка перебуває на контролі “Маніфесту 42”, зокрема й найрезонансніша справа Мазепи та Riviera Village, не закрита”, –  уточнили в організації підприємців. 

Громадський рух “Маніфест 42” створений для захисту 42 статті Конституції України, яка гарантує право на підприємницьку діяльність.

Нагадаємо, 23 січня президент Володимир Зеленський підписав Указ, яким ввів в дію рішення РНБО про тримісячний мораторій на обшуки та блокування роботи підприємств правоохоронцями. Також цим документом рекомендовано Офісу Генерального прокурора, Державному бюро розслідувань, Національній поліції України, Бюро економічної безпеки України, Службі безпеки України провести у тримісячний строк аудит вжитих щодо суб’єктів господарювання обмежувальних заходів у кримінальних провадженнях та визначити доцільність їх подальшого застосування, а також актуальність відображення інформації про них у публічних електронних реєстрах.

Заступник генпрокурора Дмитро Вербицький повідомив, що за результатами аудиту було зкрито майже 20% кримінальних справ, що стосувалися підприємців.

Developed by