“Маніфест 42” надав для аудиту ГПУ інформацію про тиск на бізнес, почав із справи Riviera Village

Громадський рух “Маніфест 42» почав передання Генеральній прокуратурі України інформації щодо кримінальних справ проти бізнесу для аудиту, який здійснюється згідно з рішенням РНБО та Указом Президента України. За підсумками аудиту мають бути усунені необгрунтовані обмежувальні заходи в кримінальних провадженнях, які мають ознаки тиску на бізнес.

Про це сказано в заяві громадського руху.

Першою справою, інформацію щодо якої “Маніфест 42” передав Генпрокуратурі для додаткової перевірки, стали обвинувачення власникам та керівникам компанії Riviera Village.

Через неадекватні рішення посадових осіб 20-річний успішний бізнес прирівняно до «злочинної організації». Заставу для обвинувачених встановлено на рівні від 50 до 75 мільйонів гривень при недоведеній підозрі у нанесенні шкоди на 15 мільйонів гривень. Самій справі вже 10 років. 

“Працівниця компанії Аліна Шило вже більше 3 місяців перебуває у СІЗО без будь-яких зрушень у справі. Ми чекаємо від правоохоронних органів адекватних дій, наслідком яких буде звільнення Аліни”, – йдеться в заяві.

“Маніфест 42” закликає українські компанії готувати інформацію щодо процесуальних дій правоохоронних органів, які мають ознаки необгрунтованого тиску на бізнес. Після аналізу та обробки ця інформація буде передаватись для реагування Генеральній прокуратурі України, а також іншим правоохоронним органам, які здійснюють аудит справ проти бізнесу згідно з рішенням РНБО та Указом Президента. 

Всі подальші дії правоохоронців щодо відповідних справ будуть перебувати під відкритим громадським контролем.

Нагадаємо, 23 січня Президент України підписав указ з рекомендацією Офісу Генерального прокурора, Державному бюро розслідувань, Національній поліції України, Бюро економічної безпеки України, Службі безпеки України провести у тримісячний строк аудит вжитих щодо суб’єктів господарювання обмежувальних заходів у кримінальних провадженнях та визначити доцільність їх подальшого застосування, а також актуальність відображення інформації про них у публічних електронних реєстрах.

Громадський рух “Маніфест 42” створено підприємцями для захисту 42 статті Конституції України, яка гарантує право на підприємницьку діяльність.

 

Developed by