“Маніфест 42” назвав “грубим порушенням принципів діалогу” урядові законопроекти про реформу БЕБ

Громадський рух “Маніфест 42” закликав Президента України та Уряд не допустити порушення принципів компромісу, наслідком якого стало скасування попереджувальної акції протесту проти свавілля тилових силовиків щодо бізнесу. 

Про це йдеться в заяві Руху. 

Акція протесту була запланована на сьогодні, 1 лютого 2024 року, але 24 січня підприємці її скасували після того, як влада зробила дієві кроки щодо вирішення проблеми.

“Маніфест 42” вимушений констатувати, що після цього Уряд подав до Верховної Ради законопроекти №10439 та №10440 про реформу БЕБ без фінального погодження та врахування зауважень, надісланих від бізнес асоціацій. Це пряме і грубе порушення принципів діалогу держави та бізнесу, про які було домовлено. Нас категорично не влаштовують ці законопроекти, свої пропозиції щодо поправок ми надішлемо народним депутатам, сподіваючись на їхню конструктивну позицію”,- сказано в заяві.

Крім того, “Маніфест 42” звернув увагу Президента України на необхідність посилити контроль за виконанням указу №21/2024 “Про невідкладні заходи із забезпечення економічної безпеки на період дії правового режиму воєнного стану”. 

“Передбачений указом аудит вжитих щодо суб’єктів господарювання обмежувальних заходів у кримінальних провадженнях здійснюється у спосіб, утаємничений від громадськості. Якщо тилові силовики збираються тихенько перевірити самі себе, а потім відрапортувати про відсутність зловживань – ми сприймемо це як імітацію недоумства і виклик для рішучих дій”, – відмітили підприємці. 

Громадський рух “Маніфест 42” вітає перші кроки влади до започаткування діалогу з бізнесом, такі як створення Ради Сімох при Президенті, тримісячний мораторій на нові кримінальні справи проти підприємств та “маски-шоу”, створення умов для звільнення з СІЗО підприємця Ігоря Мазепи. В той же час, б  бізнес чекає системних змін та закликав представників влади обʼєднати зусилля для їх напрацювання і не порушувати раніше узгоджені принципи співпраці.

 

Developed by