Красногірський олійний завод – маємо перший судовий вирок рейдерам

Суд присудив першому учаснику рейдерської атаки на підприємство пять років позбавлення волі  з іспитовим строком.

Про це в своєму блозі на “Українській правді” написала народний депутат Галина Янченко (“Слуга народу”).

В історію роботи Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів додався ще один успішно вирішений кейс бізнесу. Нещодавно я писала про гучну історію зухвалого захоплення Красногірського олійного заводу на Черкащині рейдерами. Історія стала дуже резонансною, в першу чергу, через нахабність атаки у розпал війни. Це були справжні маскі-шоу зі зброєю і захопленням заручників.

Група невідомих увірвалися на підприємство, захопили персонал. Працівників зігнали в один кабінет, погрожуючи пістолетом, відібрали у них мобільні телефони – як в голівудських бойовиках, а з серверної видерли техніку. Це був перший такий зухвалий випадок бандитизму в нашій практиці і перший публічний випадок рейдерства під час війни. Тому Парламентська спецкомісія оперативно включилась в роботу та допомогла підприємству відбити цю атаку.

Нещодавно я відвідала це підприємство і на власні очі побачила, за що рейдери готові були влаштували таку бійню.

Красногірський олійний завод – великий платник податків на Черкащині. Підприємство переробляє 15 тонн соняшнику щодня. Продукцію закуповують у місцевих виробників, щоб підтримати своїх. Готовий продукт постачають в ЄС та Канаду. З відходів роблять палети для опалення. Завод та навколишня інфраструктура дає роботу 80 місцевим сім’ям.

Крім того, підприємство володіє 2 000 гектарами землі, на якій вирощують зерно, та фермою на 1 000 корів, які дають 17 тонн молока на добу. Під час війни на заводі будується новий автоматичний склад зерна, під який закупили обладнання на 5 млн доларів.

Балансова вартість підприємства – 400 мільйонів гривень. Погодьтеся, ласий шматок. Навіщо будувати щось нове, якщо можна прийти і забрати готове й успішне?

Рейдерська атака на підприємство сталася 17 березня. За день до цього аферисти провели ряд оборудок з документами. З допомогою “чорного нотаріуса”, якого позбавили свідоцтва кілька років тому, заднім числом виписали фейкове нотаріальне доручення. А далі за підробними документами провели 5 різних реєстраційних дій, двічі БЕЗКОШТОВНО перепродали корпоративні права вартістю в сотні мільйонів гривень за один день!

Місцева поліція оперативно відреагувала на виклик власників, вчасно прибула на місце злочину. У зв’язку з подіями на підприємстві було зареєстровано кримінальне провадження за фактом підробки документів. Також власники оперативно звернулися по допомогу до нашої Парламентської спецкомісії.

Я вдячна нашим колегам з Міністерства юстиції за миттєву реакцію на звернення Парламентської спецкомісії. Вже на початку квітня Антирейдерська колегія Мінюсту скасувала всі незаконні реєстраційні дії рейдерів та повернула завод законним власникам. А 10 квітня в державні реєстри повернулась інформація про законного власника.

На цьому ми не зупинились і вирішили зробити все, щоб винних було притягнуто до відповідальності.

Я зустрілась з керівником обласної поліції Черкащини В’ячеславом Гуріним, щоб обговорити хід розслідування подій навколо Красногірського. За день до цього візиту двом фігурантам зухвалої рейдерської атаки на Красногірський олійний завод вручили підозри.

В ході розслідування коло підозрюваних ще розширилося. Вже п’ятеро людей, які брали безпосередню участь у спробі рейдерства заводу, отримали підозри.

А сьогодні перший рейдер Красногірського олійного заводу отримав судовий вирок: 5 років позбавлення волі. Щоправда, з іспитовим строком.

Наша Парламентська спецкомісія продовжить тримати на контролі цю справу аби Нацполіція покарала не лише виконавців, а й встановила замовників цієї атаки і притягла їх до відповідальності.

Я рада, що завдяки оперативній реакції Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів, а також професійності МінЮсту, національної поліції та прокуратури вдалось достатньо швидко повернути підприємство законним власникам. І ще більше радію, що таким чином вдалось зберегти робочі місця для 80 сімей на Черкащині.

Developed by