Кожен третій із опитаних соціологами українців вважає розслідування силовиками справ підприємців тиском на бізнес

Розслідування правоохоронними органами нібито порушень законів певними компаніями та бізнесменами вважають свідченнями боротьби з порушниками законів 56% опитаних громадян України. 

Про це свідчать дані соцопитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), які було оприлюднено 19 березня.  

При цьому, 30% опитаних вважають ці справи необгрунтованим тиском на бізнес. Решта – 14%, не змогли визначитися із своїм відношенням. 

Розподіл відповідей по всім регіонам досить схожий, від 29% до 31% називають розслідування “підприємницьких справ” тиском на бізнес. Трохи більше половини людей вірить в об’єктивність справ правоохоронців. 

За останній період в Україні був ряд резонансних випадків, коли правоохоронні органи розслідували нібито порушення законів певними компаніями та бізнесменами (наприклад, ухилення від сплати податків чи незаконне заволодіння землею тощо). Кожний випадок є унікальним і насправді в одній справі більш переконливими можуть бути аргументи однієї сторони, в іншій справі – іншої сторони. Разом з цим розподіл думок і поглядів фактично лежить на континуумі від «правоохоронні органи або влада здійснюють необґрунтований тиск на бізнес» до «бізнес отримує справедливе покарання за порушення законів у своїй діяльності». У нашому опитуванні ми поставили запитання, а як у цілому українці сприймають ці розслідування, яке загальне враження у них складається? Важливо підкреслити, що ми запитували думку звичайних громадян (вочевидь, якби опитування проводилося лише серед бізнес-спільноти або серед представників правоохоронних органів чи державних інституцій, то результати були би іншими)”, – сказано в прес-релізі КМІС.

Опитування було проведено 17-23 лютогосеред 1052 повнолітніх респондентів методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) у всіх підконтрольних уряду регіонах України.

Developed by