Думка прокурора: щоб захистити бізнес, потрібно поміняти виробничі плани для прокурорів

Доктор юридичних наук з 15-річним досвідом роботи в органах прокуратури Роман Мудрий вважає, що нині відсутня інституційно закріплена мотивація для прокурорів захищати підприємців.

Про це він сказав в ефірі Youtube-каналу “Право ТВ”.

“Держава не відбудувала ніякої інфраструктури для аналізу, що відбувається з тиском на бізнес (взагалі, ніякого немає: ні аналізу, ні статистики). І так само прокурори не мають розуміння в своїх показниках: якщо вони захищають бізнес – то це круто, це нормально, і за це ще можна отримати якусь нагороду. Немає системи мотивації для прокурорів, в яких би прокурори казали: якщо я захищу когось з бізнесменів, я за це отримаю нагороду, або підвищення по кар’єрній своїй якійсь там історії. Немає такого. Тому, якщо у нас немає інституційно закріпленої мотивації прокурорам захищати бізнесменів, то питання – чи будуть вони це робити”, – розказав Мудрий.  

За його словами, нині в своїй роботі прокурори керуються показниками, зокрема, передачі та розгляду справ в судах. 

“Якщо в прокурорів зараз є показник того, чим більше вони розглянуть справ в судах, чим більше вони направлять до суду проваджень з пріоритетної категорії, то це краще для них. І їх за це нагородять.То чим будуть займатися прокури: тим, за що їм подякують, за що їм випишуть нагороду, чи, умовно, вони будуть думати як захистити бізнесмена? За що йому (прокурору) нічого не відбудеться, а можливо, його звинуватять в тому, що він має корупційні стосунки з цим підприємцем, тому його захищає? Потрібно такі адміністративні накази генпрокурора прийняти, за яких прокурор буде замотивований не втручатися в бізнес і захистити його””, – сказав Мудрий. 

Нагадаємо, 23 січня президент Володимир Зеленський підписав Указ, яким ввів в дію рішення РНБо про тримісячний мораторій на обшуки та блокування роботи підприємств правоохоронцями. 

Developed by