Через півроку після обшуків НАБУ робота виробника прицілів Archer залишається заблокованою

Компанія Archer, яка відома як єдиний в Україні виробник охолоджених тепловізійних прицілів для армії та правоохоронців, заявляє про відсутність руху в її справі після проведених в жовтні 2023  детективами НАБУ обшуків та арештів її майна.

Про це керівник компанії Олександр Яременко сказав в інтерв’ю виданню ThePage.

“Наразі наші телефони, комп’ютери, документація, контракти знаходяться в НАБУ. Кошти партнерів заблоковані. Ніякого руху немає вже кілька місяців”, – розказав він.

За словами Яременка, він побоюється, що вилучені детективами креслення могли потрапити до третіх осіб. Також, каже керівник Archer, під час розслідування підозри НАБУ щодо можливих зловживань компанією державними фінансами змінювалися. 

Спочатку НАБУ говорили, що ми взяли гроші, але не виконали контракти для Міноборони. Коли вони зрозуміли, що всі контракти виконані, вони почали проводили експертизу, чому наш військовий пристрій дорожчий, а китайський цивільний дешевший. Але зазвичай закордонні клієнти купують наші прилади дорожче, ніж ми продаємо МО, у тому числі посольство США”, – розповів Яременко. 

Він уточнив, що ДБР та СБУ відмовилися реєструвати заяву компанії проти НАБУ щодо розповсюдження проти неї недостовірної інформації.

Нині компанія працює за рахунок контрактів з іншими силовими структурами, але немає можливості виконувати замовлення військових. 

З судового реєстру відомо, що НАБУ розслідує кримінальне провадження №52023000000000010 від 06.01.2023, фігурантами якого є ТОВ “Термал Віжн Текнолоджис” та ТОВ “Арчер Системс” (бенефіціаром обох є Олександр Яременко) . В цій справі слідчим суддею було надано дозвіл на проведення обшуків в столичному офісі фірм та в помешканнях її співробітників для відшукання та вилучення «приладів та комплектуючих до них, які постачались ТОВ «Термал Віжн Текнолоджис» та ТОВ «Арчер Системс» за державними контрактами з МО України та Міжнародним міжвідомчим багатопрофільним центром підготовки підрозділів Національної гвардії України.

3-4 жовтня 2023 року детективи провели обшуки,  в офісі вони вилучили тепловізори, а також скопіювали документацію. Пізніше суд повернув тепловізори, але відмовився зобов’язати НАБУ видалити скопійовані креслення. які були визнані речовими доказами. 

Developed by