“Маніфест 42” запускає реєстр осіб, які зловживають владою для тиску на бізнес

Громадська спілка “Маніфест 42” заявила про анонсований улітку цього року запуск реєстру https://manifest42.com.ua, до якого будуть занесені особи, які зловживали владою з метою тиску на бізнес, повідомив співзасновник “Маніфест 42” Олександр Соколовський, голова Організації роботодавців легкої промисловості.

“Ми в жодному разі не беремося підміняти судові та дисциплінарні інстанції. Йдеться про інститут репутації. Разом із законодавчими змінами та іншими ініціативами “Маніфесту 42″ Реєстр спрямований на подолання проблеми безкарності осіб, які грубо зловживають владою”, – заявив він на пресконференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” в Києві.

За його словами, реєстр “Маніфесту 42” – це відповідь бізнесу на свавілля тилових силовиків і чиновників, які тиснуть на бізнес.

Соколовський уточнив, що процедура занесення до реєстру передбачає кілька етапів: перевірка фахівцями “Маніфесту 42” документів, що свідчать про зловживання владою з метою тиску на бізнес; публічні розслідування в авторитетних ЗМІ та узгодження наглядовою радою “Маніфесту 42” зібраної інформації як достатньої для занесення конкретної особи до реєстру.

Голова Організації роботодавців легкої промисловості додав, що внесення до реєстру “Маніфесту 42” означатиме для особи початок ініційованої громадськістю процедури притягнення до відповідальності, що передбачатиме інструменти публічного тиску через ЗМІ, задіяння професійних адвокатів, а також передбачених законом дисциплінарних комісій при правоохоронних органах.

Як зазначив на пресконференції голова правління громадської спілки “Маніфест 42” Сергій Позняк, сьогодні 74% кримінальних справ проти бізнесу в Україні порушують правоохоронці без подальшого передання до суду з обвинувальним актом.

За його словами, це найгірший показник за час оприлюднення відповідної статистики: 2018 року до суду доходило 32% від 6334 проваджень щодо господарської діяльності, 2019 року – 28% від 5947, 2020 року – 30% від 5342, 2021 року – 39% від 5469, 2022 року – 33% від 3414, тоді як за січень-листопад 2023 року – 26% від 4249 проваджень.

“Рекордно висока частка завислих справ свідчить про те, що тилові силовики для корупційного тиску на бізнес використовують надумані приводи. Ці справи роками лежать без руху, продовжуються судами майже автоматично, передаються від слідчого до слідчого у спадок, щоб змусити бізнес платити хабарі”, – стверджує Позняк.

На його думку, поки частка “завислих” кримінальних справ не буде на історичному мінімумі, говорити про прогрес у подоланні проблеми корупційного тиску на бізнес не доводиться.

“Маніфест 42” – громадський рух, створений бізнесом улітку 2023 року. Заявлена мета – захист від свавілля тилових силовиків, корупційних чиновників і суддів, чорних нотаріусів і реєстраторів.

Маніфест підписали 42 представники підприємств та інвесторів, серед них голова Асоціації підприємців ветеранів АТО Сергій Позняк, гендиректор Concorde Capital Ігор Мазепа, співвласник Nemiroff Яків Грибов, СЕО “ОККО” Василь Даниляк, президент “Оболоні” Олександр Слободян, співвласник клінік “Добробут” Олег Калашников, глави “Фармака” Філя Жебровська й “Астарти” Віктор Іванчик, Сергій Сипко з Agrofusion.

У статті 42 Конституції України зазначено, що кожен має право на підприємницьку діяльність, не заборонену законом. Підприємницька діяльність депутатів, посадових і службових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування обмежується законом. Держава забезпечує захист конкуренції в підприємницькій діяльності.

Інтерфакс-Україна

Developed by