Заява Маніфесту 42 щодо обшуків в ТОВ “Київгума”

Громадський рух “Маніфест 42” звертається до Президента України Володимира Зеленського з пропозицією негайно притягнути до відповідальності всіх осіб, причетних до блокування роботи єдиного українського виробника тактичних аптечок для Збройних Сил України. Робота компанії “Київгума” паралізована з 7 ранку 4 січня через “маски-шоу” за участю співробітників СБУ.

Блокування тиловими силовиками роботи стратегічного підприємства створює загрозу для національної безпеки України, виконання бойових завдань Силами оборони, а також для життя українських воїнів. Ситуація вимагає невідкладного втручання з боку Верховного Головнокомандувача.

Особливої уваги заслуговує той факт, що компанія “Київгума” заздалегідь інформувала Офіс Президента про тиск з боку тилових силовиків на комунікаційній платформі, яку за дорученням президента Володимира Зеленського координує заступник голови ОП Ростислав Шурма. Громадськість також була публічно поінформована, що метою цього тиску є лобіювання інтересів постачальників китайських аптечок.

“Маніфест 42” детально фіксуватиме всіх осіб, які причетні до “маски-шоу” на “Київгумі” за явно сфальсифікованими звинуваченнями. У нас вже є інформація і щодо деяких кураторів цих дій. Цим людям місце у вʼязниці. Оголошена СБУ підозра у держзраді – ніщо інше як бездоказова маніпуляція. Навіть побіжне вивчення обставин справи вказує на те, що ніяких постачань у росію “Київгума” не здійснювала. Це неправда, яку можна було б списати на недоумкуватість, якби за нею стояли комерційні інтереси постачальників китайських аптечок.

Вкотре звертаємо увагу Гаранта Конституції, що 42 стаття Основного закону гарантує українцям право на підприємницьку діяльність. Це право в Україні систематично порушується через корупційний тиск з боку тилових силовиків. Проблема потребує системного вирішення, зокрема, змінами до законодавства. 

Закликаємо Президента України вжити всі необхідні заходи, щоб зупинити свавілля щодо бізнесу, зокрема, у вигляді “маски-шоу” та необґрунтованих арештів рахунків.

Сергій Позняк, голова правління громадської спілки “Маніфест 42”, голова Асоціації ветеранів-підприємців

Дмитро Олійник, голова Ради Федерації роботодавців України

Вʼячеслав Лисенко, член Ради CEO Club Ukraine

Олександр Соколовський, голова Організації роботодавців легкої промисловості України

Андрій Семидідько, голова Антирейдерського союзу України

Developed by