Власник “Пожмашини” Олег Авер’янов: “Представники держави мають виправити свою помилку, а не кошмарити бізнес”

ДБР порушило кримінальну справу проти підприємства “Пожмашина” за фактом збитків, нанесених державі, у вигляді прибутку підприємства за постачання спецобладнання ДСНС. Справа порушена на основі аудиту скандальної ДАСУ.

Власник компанії розповів БізнесЦензор найсвіжіші новини щодо цієї справи. 

Власник компанії “Пожмашина” Олег Аверʼянов не буде переносити виробництво пожежної техніки та машин для розмінування за межі України. Це рішення промисловець прийняв попри скандальну кримінальну справу, порушену ДБР на підставі актів Державної аудиторської служби про те, що прибуток постачальників ДСНС та Міноборони – це збитки для держави.

Нагадаємо положення урядової постанови, на підставі якої ДАСУ видавало абсурдні акти, вже скасовані. Але рішення про скасування не має зворотної дії. Відтак, поставки 2022 року тепер стали предметом розслідування ДБР.

– Порушення кримінальної справи ДБР проти Пожмашини мало чималий резонанс. Чи маєте ви зворотній звʼязок від урядовців та правоохоронців?

– Я знаю, що мою справу розглядали в Офісі Президента. Володимир Зеленський чекає від Уряду вирішення питання.

А поки проблема не закрита, правоохоронні органи продовжують нарощувати тиск на бізнес на підставі скандальних актів Держаудитслужби.

Під ризик нарахування штрафів, арешту рахунків та блокування роботи потрапили практично всі постачальники ДСНС та Міноборони. І це під час війни!

– Чи правда, що через цю кримінальну справу ви планували закривати обидва заводи в Україні і виїжджати за кордон?

– Чесно кажучи, такі думки були. Якщо держава замість сприяння промисловому виробництву за надуманими приводами порушує кримінальні справи, іншого виходу не залишається.

Друзі-підприємці, які виїхали раніше, рекомендували мені саме такий крок.

Євросоюз компенсує витрати на перевезення обладнання та відкриття виробництва на території ЄС.

Але коли емоції вщухли, я зрозумів, що втекти під тиском недолугих чиновників та корупціонерів було б несправедливо до 800 працівників моїх підприємств та підприємств-партнерів.

Краще хай ті, хто створює нестерпні умови для виробників, забираються з України.

Власник Пожмашини Олег Авер’янов: Представники держави мають виправити свою помилку, а не кошмарити бізнес 02

– Яким ви бачите розвʼязання проблеми актів ДАСУ, згідно з якими прибутки підприємств – це збитки держави?

– Є два варіанти рішення: урядова постанова або новий закон. Я знаю, що Федерація роботодавців України зараз рухається обома цими шляхами.

Подивимось, який з них виявиться коротшим. Головне, щоб за цей час ДБР не зупинило роботу нашої компанії та інших виробників важливої для держави техніки.

Поки що я бачу, що слідчі не зупиняються ні на день, збирають від нас та інших постачальників ДСНС документи про собівартість продукції. 

– Який ваш прогноз подальшого розвитку ситуації?

 

– Дуже сподіваюсь, що в урядовців та правоохоронців вистачить відповідальності, щоб не допустити подальшого загострення. На початку вторгнення росіян у лютому-березні 2022 року був період швидких рішень. Ми всі памʼятаємо ті часи.

 

В урядовій постанові №335 була допущена помилка, наслідком якої є нинішня ситуація. Це я по-людськи можу зрозуміти. Цілком зрозумілими є і рішення окремих чиновників, які діяли в межах цієї постанови. З цієї точки зору ДАСУ просто виконувала урядове рішення. І навіть дії правоохоронців, які на підставі актів ДАСУ почали вбачати привід для порушення кримінальних справ, можна пояснити з точки зору формальних процедур.

 

Я не виключаю, що якби вони діяли інакше, вони отримали б претензії з боку інших органів. Але крім формальних процедур є ще й поняття справедливості.

 

Якщо представники держави допустили помилку, хай її виправляють, а не починають кошмарити бізнес.

 

– Ви вірите, що чиновники та правоохоронці проявлять таку відповідальність?

 

– В іншому випадку їхні дії матимуть всі ознаки скоординованої операції в інтересах держави-окупанта. Тільки росія зацікавлена в тому, щоб зупинити роботу підприємств, які забезпечують ЗСУ та ДСНС.

 

Я не виключаю, що агенти ворога інтегровані у різні державні служби, щоб шкодити виробникам техніки, аптечок, продуктів харчування для наших захисників.Просто дурістю чи випадковими помилками подальше загострення ситуації пояснити буде вже неможливо. Бо під загрозою ж не тільки виробництво пожежних машин та машин для розмінування. Коли стало відомо, що в подібній до нашої ситуації опинилося КБ “Луч”, всі зрозуміли, що створено ризик зупинки виробництва комплексів “Стугна”, “Корсар” і “Нептун”.

 

Сподіваюсь, здоровий глузд переможе і ми забудемо про ці дивні кримінальні справи, як про страшний сон.

 

Власник Пожмашини Олег Авер’янов: Представники держави мають виправити свою помилку, а не кошмарити бізнес 03

 

– Ви стали одним з ініціаторів створення громадської ініціативи “Маніфесту 42”, яка фокусується саме на зловживаннях силовиків, які тиснуть на бізнес. “Маніфест 42” працює над законодавчими змінами. Що пропонуватиметься в контексті тиску на “Пожмашину” та інших подібних випадків?

 

– В ідеалі слід було б запровадити повну заборону на “маски-шоу” та арешти рахунків українських підприємств на час дії воєнного стану.Ми всі працюємо на перемогу, забезпечуємо ЗСУ всім необхідним, і блокувати роботу виробників в умовах війни – як мінімум, нелогічно. Особливо, коли йдеться лише про досудове розслідування без предʼявлення якихось звинувачень.

 

Виключення з такої заборони варто зробити тільки для справ, які стосуються національної безпеки. Такий статус справі мав би надаватись підписом першої особи відповідного правоохоронного органу. Але ми зараз вивчаємо позиції різних сторін, щоб наші ініціативи мали максимальні шанси на прийняття нинішнім складом Верховної ради. Тому можливо підемо не шляхом радикальних заборон, а формуванням чітких процедур для досудового розслідування. Робота триває.

Автор: Василь Мельник

 

Developed by